Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Posts Tagged ‘2014’

Best songs of 2014

Best songs of 2014

Rok 2014 se pomalu blíží ke svému konci, takže je na místě malá rekapitulace. Protože jsme hudební portál, tak jsme se rozhodli prohledat internet s tím, jaké songy byly v letošním roce nejoblíbenější. Ačkoliv je to záležitost, která se může velmi lišit dle preferencí posluchačů a nelze tedy globálně říci, že to tak platí pro všechny z nás, šli jsme do toho. Výsledkem je seznam největších hitů roku 2014, který připravil uživatel Max Wevers na svém YouTube profilu. (Pokračování textu…)

Hudební festival ZUŠkapel 2014

Hudební festival ZUŠkapel 2014

Již tento pátek bude zahájen dvoudenní hudební festival ZUŠkapel, který pořádá Třebechovické muzem Betlémů. Jedná se o již pátý ročník celostátního multižánrového festivalu, na kterém vystupují hudební kapely ze základních uměleckých škol. Mezi partnery této kulturní akce patří Královéhradecký kraj, HNG – Czech s.r.o. či CMI Melodia a.s. (Pokračování textu…)

IBÉRICA 2014

Rádi bychom vás pozvali na další hudební festival resp. festival španělské kultury. Jedná se o již jedenáctý ročník festivalu IBÉRICA, který probíhá právě v těchto dnech, konkrétně od 11. do 16. srpna 2014. Festival se koná ve třech městěch – Brno, Praha a Boskovice. Jak je uvedeno na stránkách festivalu, za dobu svého trvání se stala Ibérica významnou kulturní akcí, která dávno překročila rámec regionu a vytvořila unikátní prostor pro setkávání španělských, českých a slovenských umělců. (Pokračování textu…)

23. ročník MHF Český Krumlov

V současné době probíhá jeden z významných hudebních festivalů. Jedná se o mezinárodní hudební festival (MHF) Český Krumlov. V roce 2014 je to již jeho 23. ročník! Festival se koná od 18.7.2014 do 16.8.2014. (Pokračování textu…)

The Legends Rock Fest 2014

Výborná muzika, skvělé prostředí, špičková organizace a obsluha. To jsou lákadla na v pořadí již třetí ročník hudebního festivalu The Legends Rock Fest – Legendy ožívají, který se uskuteční tento týden 18.-19.7. (pátek, sobota) v Hořicích v Královéhradeckém kraji. Organizátorům přejeme, aby vyšlo zejména počasí a vše se vydařilo dle jejich představ. (Pokračování textu…)

YouRadio Červenec 2014

Jaké hity letí na začátku prázdnin? Na to jsme se „zašli podívat“ do hitparády YouRadio. Na prvních příčkách se usadili Ed Sheeran, Calvin Harris a Pitbull. Třetí příčka byla nejspíše ovlivněna tím, že se jedná o oficiální hymnu aktuálně finišujícího mistrovství světa v Brazílii. Tedy pro Brazílii již ukončeného mistrovství, pokud vezmeme v potaz včerejší sedmigólový nášup od Německa…. Ale třeba se z toho dokáží oklepat a urvou alespoň třetí místo, což by ale i tak byla malá nápast na to, co se stalo v semifinále… (Pokračování textu…)

Hradec Music Show 2014

Rádi bychom vás touto cestou pozvali na v pořadí již šestý ročník netradičního veletrhu hudebních nástrojů, který se koná v Hradci Králové. Hradec Music Show se uskuteční 17.května 2014. Srdečně zveme všechny hudebníky, obchodníky s hudebními nástroji, učitele hudby, studenty, zkrátky všechny, kdo mají rádi hudbu a chtějí se seznámit s novinkami vybraných hudebních nástrojů. (Pokračování textu…)

Hitparáda Youradio březen 2014

Už dlouho jsme se nepodívali na aktuální oblíbenost písniček v některé z předních českých hitparád. Dnes to napravíme. Co nejvíce poslouchají uživatelé na portálu Youradio.cz? Zkuste si tipnout a poté to porovnat s aktuálními výsledky. Uvidíte, zda jsou i vaše oblíbené skladby mezi první desítkou. A pokud ne, tak se přeci nic neděje. Každý z nás má rád jiný styl a to je dobře. (Pokračování textu…)

Tori Amos v Praze

V červnu roku 2014 se chystá velká událost, která se týká všech fanoušků americké zpěvačky Tori Amos. O co konkrétně se jedná? 11. června 2014 se uskuteční koncert v pražském Kongresovém centru. Právě na tomto koncertním turné, které zahrnuje i Prahu, zpěvačka představí své nové album pod názvem Unrepentant Geraldines, které by mělo vyjít na jaře 2014. (Pokračování textu…)