Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

První hudební nástroj? Co třeba ukulele

Ukulele

Co myslíte, jaký hudební nástroj bývá prvním, s kterým získávají hudebníci zkušenosti? Mezi nejčastější první instrumenty se řadí ukulele. Je malé, snadno přenosné, cenově dostupné a díky široké škále provedení a barev si najde své oblíbence v každé věkové kategorii bez rozdílu pohlaví.

Snadný nákup online

Ukulele je často označováno jako cestovní nástroj. Je lehké a pro letní období je proto výhodné na dovolené, kde si chcete dopřát příjemné chvilky s rodinou či přáteli.

Výběr je veliký a výhodou nástroje je mimo jiné i možnost objednávání přes internet. Zejména u začátečnických modelů je to snadná cesta, kdy není nutný osobní výběr.

Nástroj nejen pro začátečníky

Samozřejmě, že existují i modely pro pokročilé či profesionální koncertní ukulele, kde je již přecijen lepší navštívit specializovanou prodejnu hudebních nástrojů, tedy za předpokladu, že nejdete „najisto“ a již víte, jaký konkrétní model si chcete zakoupit.

Ať už v prodejně, nebo na eshopu, nebojte se zeptat prodejce na detaily a upřesnit si, jaké ukulele je pro vás nejvhodnější. Typů je dost – sopránové, koncertní, tenorové, barytonové…

Již za pár stovek…

Cenově začínají nejlevnější modely řádově pár stovek, profesionální ukulele pořídíte i za několik tisíc korun.

Vyzkoušejte to sami třeba u svých dětí či vnoučat. Ukažte jim ukulele a nechte je, aby si s ním vyzkoušeli své první hudební krůčky. Uvidíte, že málokdo odolá, aby si na tento nástroj nezkusil zahrát. Máme to ověřené na dětech a vlastně i na sobě, protože v dětství jsme se s tímto nástrojem také setkali.

Jsou věci, které vydrží po generace, ikdyž žijeme v moderní době, neměli bychom dětem ubírat možnost seznámení se s hudbou. Nikde není psáno, že každý má umět hrát na nějaký nástroj, ale měl by mít možnost volby. Třeba ho to chytne a postupem času se z něj stane slavný umělec… A když ne, tak si bude moci zahrát u táborového ohně, nebo jen tak pro radost sobě či svému okolí.

Již není možné vkládat komentáře.