Říjen s cimbálovkou Liberec

Říjen s cimbálovkou Liberec

Cimbálová muzika Dušana Kotlára má v říjnu pořádně nabitý program. To je ale jistě dobrá zpráva i pro všechny milovníky této krásné muziky, kteří touží po tom, užít si příjemné chvíle při poslechu kvalitní hudby. Připravili jsme pro vás krátký výčet akcí, na kterých můžete Cimbálku Liberec vidět osobně. Rozhodně je, na co se těšit.

Galakoncert vítězů a účastníků 60. ročníku Kocianovy houslové soutěže

Primárius liberecké cimbálky Milan Kostelenec zahraje na Galakoncertu vítězů a účastníků 60. ročníku Kocianovy houslové soutěže z Čech a Slovenska, oceněných speciální cenou majitele zámku Františka Kinského, kterou je společný koncert v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí.

  • datum konání: 20. října 2018
  • místo konání: Nový zámek Kostelec nad Orlicí, Zrcadlový sál
  • čas konání: 18:00 hodin

Účinkují:

HOUSLE: Viola Lukášová – České Budějovice, Teo Gertler – Slovensko/Maďarsko, Alžběta Dusová – Praha, Milan Kostelenec – Liberec, Jan Novák – Mladá Boleslav, Daniel Matejča – Liberec, David Hernych – Praha, Hana Jasanská – Ústí nad Orlicí
SMILING STRING ORCHESTRA – komorní smyčcový orchestr ZUŠ Střezina z Hradce Králové, absolutní vítěz soutěže ZUŠ v orchestrální hře (pořádané MŠMT ve školním roce 2017/2018)

Program: J. S. Bach, A. Vivaldi, P. de Sarasate, J. Massenet, F. Mendelssohn-Bartholdy, F. Kreisler, O. Kukal a další

Dirigent: Mikuláš Ježek

Vstupné: 150 Kč – dospělí, 70 Kč – děti. Vstupenky je možné zakoupit v Regionálním informačním centru v Kostelci nad Orlicí, v pokladně zámku, případně rezervovat na e-mailu info@zamekkostelecno.cz.

Galakoncert vítězů a účastníků

Oslava Mezinárodního dne seniorů Turnov

Ve čtvrtek 25. října 2018 zveme všechny seniory a jejich doprovod na oslavu Mezinárodního dne seniorů, kterou zaštiťuje Liberecký kraj. Cílem je, aby si senioři odnesli hezký kulturní zážitek a povědomí, že na ně společnost nezapomíná.

Začátek oslav bude v 15 hodin, akce se zúčastní krajští a regionální politici, kteří seniory pozdraví. Těšit se můžete i na vystoupení Cimbálové muziky pana Dušana Kotlára. Akce je veřejná, bezplatná a je určená seniorům bez jakéhokoliv omezení. Dále bude k dispozici bezplatné občerstvení.

Kulturní centrum Turnov, Markova 311, 511 01 Turnov Kulturní centrum Střelnice, 25. 10. 2018 – 15.00 hod. Vstupné zdarma.

Mezinárodního dne seniorů Turnov

Svátek jablka 2018 s cimbálovkou Dušana Kotlára

Obecní úřad Pěnčín, Spolek zahrádkářů v Pěnčíně, Myslivecké sdružení Hlubočice Pěnčín, ZO ČSV Sychrov, Svaz chovatelů okrasného ptactva Turnov Vás srdečně zvou ve dnech 25. – 28. října 2018 do Kulturního domu v Pěnčíně, každý den od 9 do 18 hodin na 17. ročník výstavy „SVÁTEK JABLKA“.

Na výstavě jsou k vidění tisíce jablek desítek odrůd. Pěnčínsko je v tomto směru opravdu vyhlášeným regionem, v nedalekých Střížovicích je dokonce i výzkumný ústav Akademie věd České republiky, kde byly vyšlechtěny známé odrůdy, jako je šampion nebo rubín.

Výstava je nejreprezentativnějších výstav svého druhu nejen v kraji, ale i v České republice. Akce se pořádá za podpory Libereckého kraje a Regionální agrární rady Libereckého kraje.

V sobotu 28. října od 15:00 hod. koncert Cimbálové muziky Dušana Kotlára s malým houslovým virtuózem Milanem.

Svátek jablka 2018