Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

DAVID KOLLER: Acoustic Tour 2017

DAVID KOLLER: Acoustic Tour 2017

Fanoušci Davida Kollera si mohou vychutnat jeden z jeho třinácti akustických koncertů. Zahajuje krátkou koncertní šňůru Acoustic Tour 2017, kterou zakončí v Plzni. Poté nejspíš přijde menší odmlka díky kapele Lucie, kde působí. Tu, s ostatními členy, obnovili po deseti letech a odehráli turné.

Nyní budou vydávat desku Evolucie a věnovat se společnému projektu. Zatím je v plánu pět koncertů. Budou začínat na podzim příštího roku.

David Koller

Foto: Peter Putz; zdroj: www.davidkoller.cz/foto/910-nitra/

David Koller v poslední době koncertoval po České republice, založil projekt David Koller&Friends, kdy hudebníci nazpívali některou z jeho písní. Byl to například český rapper Kato, Ben Cristovao, nebo slovenská zpěvačka Katarzia, která s ním koncertovala i mimo tuto šňůru. To vyšlo v roce 2016 i jako deska. Nedávno také vydal knihu Who the fuck is David Koller?, která odpovídá na nejrůznější novinářské otázky ohledně jeho osobnosti.

Tento český sólový zpěvák, bubeník, kytarista a skladatel, si prošel mnoha hudebními formacemi, jako byla Pusa, Jasná Páka, Blue Effect nebo Kollerband. Spolupracuje s mnoha významnými českými muzikanty. Společně s Robertem Kodymem, P. B. CH. a Michalem Dvořákem tvoří hudební seskupení Lucie. Spolu s Michalem Dvořákem složili hudbu k několika filmům. Byl také hudebním producentem, např. Lucii Bílé nebo skupině Alice. Jeho syn Adam Koller také aktivně hraje na bicí a věnuje se několika hudebním projektům.

Autor článku: Jana Matějíčková
Zdroj fotografií: bandzone.cz (úvodní fotografie článku), davidkoller.cz

Tagy: , , ,

Již není možné vkládat komentáře.