David Koller & friends

David Koller & friends

Letos český zpěvák David Koller nabídnul svou hudbu různým českým a zahraničním hudebníkům, aby s jeho spoluprácí upravili a nazpívali skladby. K dispozici měli veškerou jeho tvorbu od Kollerbandu až po sólové hraní vyjma Lucii.

17. listopadu budou mít koncert v Liberci. Zúčastní se všech osm interpretů – Katarzia, Kato, Android Asteroid, Ben Cristovao, Mucha, Hentai Corporation, Korben Dallas a Vladimír 518 s Mikem Trafikem. Koller záměrně oslovoval spíše zajímavé hudebníky, kteří jsou odlišní, a vynechal velká jména československé hudební scény.

Digitální vydání spatřilo světlo světa na začátku září, vinylové o pár dní později. I když měli interpreti možnost vybrat si z velké škály skladeb, včetně písní Jasné Páky nebo Pusy, polovinu vybrané tvorby tvoří písně z alba Nic není nastálo.

Katarzia

Katarzia a Záchranář- zdroj: youtube.com

Některé „předělávky“ jsou více podobné originálům, jiné mají pouze stejný základ a aramžmá nebo text je úplně odlišný než původní verze. Takovým příkladem je Jo, Aha, kterou si vzal pod křídla zpěvák Prago Union- Kato. Český rapper si vyhrál jak s podáním, tak i s celou náladou skladby. Zajímavě zpracovaný je i Záchranář od slovenské zpěvačky Katarzie, která text přepracovala do slovenštiny a převedla do ženského rodu. Z původní balady vzniklo zvláštní spojení elektroniky a čisté energie.

Kniha pro novináře

Jakmile český skladatel dokončil tento zajímavý projekt, ihned se vrhnul na další. Momentálně pracuje na své autobiografické knize, aby už nemusel odpovídat na otázky novinářů. V minulém roce vydal album ČeskosLOVEnsko, které se dočkalo vítaného úspěchu. Faktem je, že Koller je jeden z mála českých hudebníků, který dokáže svou hudbu oživovat, dávat jí nový směr a hrát se s různými interpretacemi.

Autor článku a úvodní fotografie: Jana Matějíčková