EURO 2016 ve Francii je za námi

EURO 2016 ve Francii je za námi

V neděli 10.7.2016 bylo zakončeno letošní fotbalové EURO ve Francii. Po fotbalové stránce nepřineslo zrovna moc pohledného pro diváky, většina zápasů byla ovlivněna taktikou s cílem zejména neinkasovat, takže větší vliv na vývoj zápasů měla obranná fáze namísto útočné… Což je škoda, když se podíváme na souběžně hrající Copa Américu, tak zde padalo mnohem více branek, ale je to dáno zkrátka i mentalitou hráčů… Nicméně EURO není jen o fotbale, ale i o kultuře, hudbě, zábavě. O zakončovací ceremoniál se postaral opět David Guetta.

Skladba This One’s For You vás jistě nemohla minout, protože byla slyšet nejen na stadionech, ale i v rádiích a byla opravdu chytlavá a z našeho pohledu velmi vydařená. Pokud jste měli tu možnost si užít EURO na vlastní kůži, tak jistě víte, že na stadionech byla skvělá atmosféra, lidé se bavili a vymýšleli různá chorea. Málokdo asi zapomene na islandské fanoušky či fanoušky Severního Irska, kteří ohromoli celou Evropu svým skandováním.

A co mohlo stát za neúspěšným finále domácí země? Možná i to, že převzali od Islandu jejich bojový pokřik, která zkrátka nemá to správné kouzlo pro všechny a je určeno pouze islandským fotbalistům 🙂

A nyní se můžeme těšit například na olympijské hry v Brazílii, doufejme, že i tam to bude jedna velká show, na které se budou lidé bavit a nedojde k žádným nežádoucím akcím, které by hry narušily.

Ukončovací ceremoniál

Možná jste jej nestihli vidět v televizi, takže pokud patříte právě mezi ty, kteří o tuto příležitost přišli, můžete se na ukončovací ceremoniál podívat ještě jednou.