Všestranné saxofony

Saxofony jsou velmi oblíbené dechové hudební nástroje. Již na první pohled je třeba ocenit a obdivovat strukturu tohoto hudebního nástroje. Saxofony neladí pouze sluchu, ale i oku. Pojďme si ve zkratce říci pár bližších informací o saxofonech spolu s tipem, kde tyto hudební nástroje nakoupit.

Nejprve malou zajímavost úvodem. Víte, že saxofony jsou řazeny mezi dřevěné hudební nástroje? Přijde Vám to divné? Vždyť jsou přeci vyráběny nejčastěji z mosazi… U saxofonů totiž není zařazení dáno materiálem, ale způsobem, jakým vytváří tón. Proto je tedy nalezneme v „kolonce“ dřevěné hudební nástroje.

Mosazný saxofon se v další fázi výrobního procesu nalakuje. Další možností je to, že se pokoví stříbrem nebo zlatem. Tato část výroby je důležitá, jelikož se tímto zabrání korozi hudebního nástroje. Výhodou tohoto postupu je mimo jiné i to, že saxofon tak získá lepší zvukové vlastnosti.

Jaké typy saxofonů známe?

V kamenných a internetových obchodech se setkáte většinou se čtyřmi typy – altový saxofon, tenorový saxofon, sopranový saxofon či barytonový saxofon.

V internetovém obchodě Hudebni-obchod.cz naleznete široký sortiment saxofonů od předních výrobců firem Amati, Yamaha a Ashton.

Na své si přijdou jak začínající hudebníci, tak i pokročilí hráči a profesionální saxofonisté.

Nakupujte výhodně a z pohodlí Vašeho domova. Naši prodejní specialisté jsou připraveni Vám vždy poradit s konkrétním výběrem hudebního nástroje.